banner6

Proje, SSB nezdinde tamamlandı

banner37

Türkiye'nin en büyük savaş gemisi olan "TCG Anadolu Amfibi Hücum Gemisi", Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Proje, SSB nezdinde tamamlandı
banner90
banner99

SavunmaSanayiST.com tarafından savunma kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında SEDEF Tersanesi tarafından inşa edilen TCG ANADOLU (L400) Amfibi Hücum Gemisi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

Kabul testi faaliyetlerinin tamamlanmasına müteakiben TCG ANADOLU’nun, ilerleyen haftalarda resmen Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine dahil edilmesi bekleniyor. Proje, SSB nezdinde tamamlandı.

TCG Anadolu

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi; Ege, Karadeniz ve Akdeniz harekât alanlarında ve gerektiğinde Hint Okyanusu (Arap Yarımadasının kuzeyi, Hindistan’ın batısı) ile Atlantik Okyanusu (Avrupa’nın batısı, Afrika’nın kuzeybatısı)’nda kullanılabilecektir.

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG ANADOLU, 1 Amfibi tabur ile gerekli muharebe ve destek araçlarını ana üs desteği olmadan kriz bölgelerine taşıyabilecek, havuzunda taşıyacağı çıkarma araçları ile çıkarma operasyonlarına katılabilecek ve envanterdeki en ağır NATO helikopterleri ile dönebilen rotorlu Osprey hava araçlarının gece ve gündüz operasyon yapmasına olanak sağlayacak bir uçuş güvertesine sahip olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104