Rumlara sert uyarı: Cüret ederlerse cevabını alırlar

banner37

Rumlara sert uyarı: Cüret ederlerse cevabını alırlar
banner90
banner8

TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan, Güney Kıbrıs’a uyarı: “Rum kesiminin tehditlerinin hiçbir anlamı yok. Onlar da biliyor ki bize karşı hiçbir adım atamazlar. Atmaya cüret ederlerse de cevabını alırlar, geçmişte olduğu gibi”

banner134
TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki doğal kaynaklara ilişkin gelişmeleri ve Güney Kıbrıs Rum yönetiminin Fatih sondaj gemisi personelini tutuklamaya yönelik tehditlerini ve sondaj çalışması yapan şirketler hakkında hukuki süreç başlatıldığı yönündeki iddiaları değerlendirerek, “Rum kesiminin bu tür tehditlerinin bizim için hiçbir anlamı yok. Onlar da biliyor ki bize karşı hiçbir adım atamazlar. Atmaya cüret ederlerse de cevabını alırlar, geçmişte olduğu gibi.” diye konuştu.

Türkiye’nin, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine ve gelişmelere ilişkin Avrupa Birliği (AB) ve BM nezdinde gerekli bilgilendirmeyi yaptığını belirten Çavuşoğlu, “Bu konuda son derece rahatız. Attığımız tüm adımlar uluslararası hukuka uygundur. Türkiye’nin kıta sahanlığı içinde Türkiye’nin ne yapabileceğine ancak Türkiye karar verir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75