banner6

Rusya’dan Ankara-Şam açıklaması: Tarih verildi

banner37

Rusya Dışişlerİ Bakanı Yardımcısı Mikhail Bogdanov, Ankara-Şam normalleşme görüşmesinin Nisan ayında yapılabileceğini söyledi.

Rusya’dan Ankara-Şam açıklaması: Tarih verildi
banner150

banner150

banner99

Rusya Dışişlerİ Bakanı Yardımcısı Mikhail Bogdanov, dört ülke arasındaki bir görüşmenin yakında gerçekleşebileceğini duyurdu. Rus haber ajansı RIA’nın aktardığı açıklamada Bogdanov, “Dört ülke konsültasyon için Nisan ayının başında Moskova’da görüşebilir” dedi.

16 Mart’ta Reuters ajansına konuşan Türk Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, toplantının ‘teknik nedenlerle’ belirsiz bir tarihe ertelendiğini dile getirmişti.

Dışişleri bakan yardımcılarının bir araya geldiği toplantının önce dışişleri bakanları ardından da liderler düzeyinde yapılacak bir zirveye zemin hazırlayacağı öngörülüyordu.

ESAD NE DEMİŞTİ?

Erteleme kararı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Moskova ziyareti devam ederken verildi.

Esad, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesi sonrası Erdoğan ile “Türk askerlerinin Suriye’nin kuzeyinden çekmesi koşuluyla görüşmeye hazır olduğunu” belirtmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlit Çavuşoğlu toplantının ertelenmesine yönelik talebin Rusya’dan geldiğini söylerken, Rus diplomatik kaynaklar Türkiye’nin bir takvim belirlemediğini belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104