Şarkıcıydı, pandemi döneminde çiğ köfteci oldu

banner37

Şarkıcıydı, pandemi döneminde çiğ köfteci oldu
banner90
banner99

Koronavirus salgınıyla beraber düğünlerin iptaliyle iş yapamayan 4 çocuk babası Örnek, çiğ köfte yoğurarak evini geçindirmeye başladı.

Mardin’de yaşayan evli ve 4 çocuk babası Serdar Örnek, pandemi öncesi düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlıyordu. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra Avrupa’da da düğünlerin aranan ismi olan Örnek, bir albüm de yaptı. İkinci albümü için hazırlık yapan Örnek’in planları, koronavirus salgınıyla birlikte gerçekleşemedi.

Düğünlerin koronavirüs tedbirleriyle iptal edilmesiyle bir anda işsiz kalan Örnek, evde oturmaktan bunalınca çiğ köfteciliğe başladı.

banner134
Bir iş yeri kiralayan Örnek, burada yaptığı çiğ köfteleri satarak ailesini geçindirmeye başladı. Umudunu aşıya bağlayan Örnek, pandeminin biteceği ve mesleğine geri döneceği günleri dört gözle bekliyor.

'Pandemi bizi perişan etti'

Pandemi sonrası ilk işinin ikinci albümünü tamamlamak olacağını söyleyen Örnek, şunları söyledi:

"Pandemi biter bitmez düğünlerde yine şarkılar söyleyerek, halay çekenleri coşturacağım. O günleri çok özledim. Yavaş yavaş ismimiz çıkmışken, Avrupa’ya da açılıyorduk. Bu yıl 8- 9 düğünüm vardı. Avrupa’da, albüm çıkarttım. İkinci albüm çalışması derken bu pandemi çıktı. Bir, iki, üç ayda biter zannediyorduk. Birkaç ay oturduk evde. Baktık olacak gibi değil. Çiğ köfte işine girdik. Çok şükür sevenlerimiz, dostlarımız bizi yalnız bırakmadı. Ben de şu şekilde önlüğü bağlıyayım ve işimin başına geçeyim dedim. Pandemi bizi perişan etti. Müzik sektörü, düğünler, yani yaklaşık bir yıldır biz neredeyse müziği unuttuk. Allah’ın izniyle kısa zamanda yeni bir albümle kendimizi dostlarımıza göstereceğiz. Eski günlerimize, düğünlerimize, halaylarımıza, konserlerimize, güzel günlerimize kısa zaman içinde dönmeyi umut ediyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75