Şehit Üstçavuş Esma Çevik'e gözyaşlarıyla veda

banner37

banner87
Şehit Üstçavuş Esma Çevik'e gözyaşlarıyla veda
banner90
banner99

Şırnak’ta şehit olan 30 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Esma Çevik, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Çevik’in naaşı, helallik alınmak üzere Bayrampaşa’daki evine getirildi.

Orta Mahallesi Lale Sokak’a sirenler eşliğinde Türk bayrağına sarılı getirilen Çevik’in naaşı “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Allah-u Ekber” sloganlarıyla karşılandı.

Şehidin Türk Bayrağı’na sarılı tabutunun başına gelen annesi, babası ve kardeşleri uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin annesi Nebahat Gözüaydın, cenaze töreninde kızının tabutuna sarıldı. Baba Hüseyin Akgül, bir süre fenalık geçirirken, sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Şehit için Bakırköy Ataköy 5. Kısım Camii’nde tören düzenlendi.

Cami avlusuna kortej eşliğinde getirilen şehidin naaşı başında askerler nöbet tuttu. Şehit Esma Çevik ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Törende kardeşinin asker kıyafetini giyen Elif Koca, “İki gün önce tabuta sarılmış bir şekilde rüya görmüştü. Her geldiğinde söylüyordu. Şehit olacağım şehit olacağım diye, oldu da. ‘Ben şehit olursam sakın ağlamayın dik durun, kıyafetlerimi de giyin’ dedi. Biz de ona yakışanı yaptık. Başımız sağ olsun” dedi.

Şehidin babası Hüseyin Akgül, cenaze törenine sağlık ekiplerinin eşliğinde gelirken, annesi de ayakta durmakta zorlandı. Kız kardeşler de şehit Esra Çevik’in asker kıyafetlerini giydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75