banner6

"Sismik araştırma gemilerimiz faaliyetlerini sürdürüyor"

banner37

"Sismik araştırma gemilerimiz faaliyetlerini sürdürüyor"
banner150

banner150

banner99

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’deki haklarını, hukuklarını, çıkarlarını kimsenin yok sayamayacağını söyledi.

Gazete ve televizyon kanallarının genel yayın yönetmenleri, bazı yazar ve akademisyenlerle Vahdettin Köşkü’nde bir araya gelen Erdoğan Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de değindi.

Son dönemde, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetini tetikleyen bir diğer gelişmenin de Doğu Akdeniz’de yaşandığını belirten Erdoğan, “Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’deki haklarını, hukuklarını, çıkarlarını yok sayan anlayışın bölgeye çöreklenme çabalarına karşın somut adımlar atıyoruz”dedi.

Erdoğan, Fatih ve Yavuz sondaj gemilerinin, bunun yanında da Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisinin, bölgedeki faaliyetlerini tüm tehditlere aldırmadan sürdürdüğüne dikkati çekti.

Bu gemilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yanlarında Deniz ve Hava Kuvvetleri’nin unsurlarının da bulunduğunu ifade eden Erdoğan, “İsrail, Mısır, Libya, Cezayir ve Tunus başta olmak üzere, bölge ülkelerindeki tüm gelişmeleri dikkatle takip etmek mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

S-400’leri alarak barışı ve milli güvenliği de garantiye almaya çalıştıklarını anlatan Erdoğan, “Biz, S-400’leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. Savunma sanayimizi geliştirmeye yönelik diğer tüm atılımlarımızın da amacı budur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104