Soylu: Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor

banner37

banner87
Soylu: Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor
banner90
banner99

Türkiye’de İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Fransa'dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınmasıyla ilgili soruşturma başlattı.

TC Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Paris'ten gelen yolcuların bulunduğu karantina otobüsünden iki kişinin indirilmesine ilişkin, "hukuk gerekeni yapacaktır." ifadesini kullandı.

Başsavcılık, "karantina tedbirlerine aykırı davranılması" suçundan soruşturma başlattı.

Aynı zamanda karantina otobüsünden indirilen iki yolcudan birinin KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı olduğu öğrenildi.  

TC Adalet Bakanı Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Fransa'dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez." değerlendirmesinde bulundu.

Kanun önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayan Bakan Gül, olayın takipçisi olduklarını kaydetti.

TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Fransa'nın Paris kentinden gelen uçaktan inen yolculardan bazılarının karantina otobüsünden indirilerek polis nezaretinde götürülmesine ilişkin açıklama yaptı.

Soylu, "Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu karantinaya alındı" dedi.

Soylu konuya ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, "Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs'a göndereceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108