TC Deniz Kuvvetleri, NATO ve müttefik savaş gemileriyle eğitimleri sürdürüyor

banner37

banner87
TC Deniz Kuvvetleri, NATO ve müttefik savaş gemileriyle eğitimleri sürdürüyor
banner90
banner99

Deniz güvenliğinin sağlanması ve maksadıyla Doğu Akdeniz’deki “Akdeniz Kalkanı Harekatı”na kesintisiz ve etkinlikle devam eden TC Deniz Kuvvetleri, bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile karşılıklı eğitimlere devam ediyor.

TC Milli Savunma Bakanlığı tarafından tweeter üzerinden yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz’deki “Akdeniz Kalkanı Harekatı”nın sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada, deniz güvenliğinin sağlanması ve maksadıyla Doğu Akdeniz’deki “Akdeniz Kalkanı Harekatı”na kesintisiz ve etkinlikle devam eden TC Deniz Kuvvetleri’nin, bölgeye intikal eden NATO ve müttefik savaş gemileri ile karşılıklı eğitimlere devam ettiği kaydedildi.


Bu kapsamda Doğu Akdeniz’de bulunan TCG Gaziantep Fırkateyi, İtalyan ITS Martinengo muhribi ile deniz harp nevileri ve deniz güvenliğine yönelik eğitimler icra etti.

İtalyan Muhribi ile icra edilen eğitimler aynı zamanda deniz kuvvetlerinin son 10 gün içinde NATO ve Müttefikleri ile 5’inci ortak eğitim faaliyeti oldu.

Eğitimlerin 3’ü NATO Daimi Deniz Görev Grubu, 1 ABD Uçak Gemisi Görev Grubu ve 1’i de İtalyan Deniz Kuvvetleri ile gerçekleşti.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108