T.C. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma yapılıyor 

banner37

T.C. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma yapılıyor 
banner99

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yurdun muhtelif yerlerinde meydana gelen orman yangınlarına ilişkin Antalya’nın Manavgat ilçesindeki yangın yönetim merkezinde açıklamalarda bulunuyor.  

banner134

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma ve araştırma ilgili kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle yapılıyor." ifadelerini kullandı. 

Pakdemirli. "3 uçak, 38 helikopter, 472 arazöz ve 4 bin personelle yangınlarla mücadele ediyoruz." açıklamasını yaptı. 

Bakan Pakdemirli, "Hasarlarla ilgili ilk tespitlerimize göre 150 büyükbaş, bin küçükbaş, 6 bin dekar tarım arazisi ve 500 dekar ağırlıklı muz serasında zarar var." dedi. 

"Hasar tespit çalışmaları başladı" 

Manavgat'taki yangınla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da yangının söndürüldüğü alanlarda hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını söyledi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm birimlerimiz bu yangınların neden çıktığıyla ilgili gerekli soruşturmayı yapıyor." diye konuştu. 

Çavuşoğlu, "Vatandaşlarımıza yardımları zamanında ulaştırmak için AFAD'ın koordinasyonunda bir lojistik merkezi oluşturuldu." dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88