banner6

Tekirdağ'da sahte diplomayla doktorluk yaptığı anlaşılınca tutuklanan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz tahliye edildi

banner37

Tekirdağ'da sahte diplomayla doktorluk yaptığı anlaşılınca tutuklanan 21 yaşındaki Ayşe Özkiraz tahliye edildi
banner150

banner150

banner99

Tekirdağ Çerkezköy'de İlçe Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 sene boyunca sahte diplomayla görev yapan 21 yaşındaki sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın yargılanmasına devam edildi. Özkiraz, Çerkezköy 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 5'inci kez hakim karşısına çıktı.
 

TAHLİYE KARARI ÇIKTI
Mahkeme, Özkiraz hakkında tahliye kararı verildi. Çerkezköy Devlet Hastanesi yetkilileri, hastanede uzman bir doktorun yanında yaklaşık 4 aydır gözlemci asistan olarak bulunan zanlı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan araştırmada diplomalarının sahte olduğu anlaşılan ve polis ekiplerince gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe 25 Kasım'da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

13 YILA KADAR HAPSİ İSTENMİŞTİ
Ayşe Özkiraz hakkında "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, "özel belgede sahtecilik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve "yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI
Ayşe Özkiraz'ın ameliyathanede, ameliyata girerken ve gece nöbetlerine kaldığını gösteren çok sayıda fotoğrafı çıkmıştı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Özkiraz'ın herhangi bir tıbbi işlem yapmadığı bildirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104