’Tosuncuk’’un ifadesi ortaya çıktı

banner37

’Tosuncuk’’un ifadesi ortaya çıktı
banner99

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 3 Temmuz'da İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan "Çiftlik Bank" davası sanığı Mehmet Aydın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Aydın'ın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde 4 gün süren işlemleri tamamlandı.
26 saatlik sorgunun ardından Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, İstanbul Anadolu Adliyesine sevk edildi. Aydın, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

banner134
Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Aydın emniyetteki ifadesinde, 'Çiftlik Bank' projesini öncelikle bir internet oyunu olarak tasarladığını, oyuna yüksek katılım olunca şirket kurmaya karar verdiğini savundu.
Aydın, sistemi Kıbrıs'ta kurduğu şirket üzerinden yönetmeye başladığını ve zamanla şarküteri ve çiftlikler açtığını da söyledi. Bazı kişilerin para istemesi üzerine eşiyle yurtdışına çıktığını ve geri gelmediğini anlatan Aydın, yurt dışında bulunduğu süreçte de çeşitli ülkelerde firmalar açtığını, Türkiye'deki 'Çiftlik Bank' işlerinin ise çalışanlarınca yürütüldüğünü ifade etti. Haberde, Aydın'ın sistemde kimseye kesin kazanç vaadinde bulunulmadığını, sadece ana para iade garantisi verdiğini söylediği bilgisi de yer aldı. Aydın, şirketin kapandığı son ana kadar anapara iadesi yapmasının da iyi niyet göstergesi olduğunu öne sürdü. Habere göre Aydın ifadesinde 'kötü niyetli' olduğunu belirttiği çalışanlarını suçladı, haksız menfaat sağlayarak kendisini de zarara uğrattıklarını anlattı. Basından soruşturmayı takip ederken Çiftlik Bank mağdurlarının 64 milyon lira zarara uğradığı yönünde haberler gördüğünü ifade eden Aydın, Türkiye'de kurulu 'Çiftlik Bank' organizasyonundaki şirketlerin malvarlıklarının ise 200 milyon lira civarında olduğunu öne sürdü. Mehmet Aydın, bu mağduriyeti karşılayacağından dolayı teslim olmaya karar verdiğini, bu kapsamda Brezilya'da teslim olduğunu anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75