banner6

'Türkiye'nin en büyük savaş gemisi kolay hedef'

banner37

TCG Anadolu için 'fazlasıyla büyük' ve 'ıskalamak mümkün değil' gibi skandal ifadelere yer veren Yunan medyasının bir diğer odak noktası, Türkiye ve Yunanistan'da bu yıl gerçekleşecek seçimler. Kathimerini, "Erdoğan seçimi kazanacak mı?" diye sordu.

'Türkiye'nin en büyük savaş gemisi kolay hedef'
banner99

To Vima'daki 'Türkiye nasıl 'Yunan tehditleri' hikayesine yatırım yapıyor?' başlıklı analizde, 2022'nin son günlerinde Ankara'dan yükselen 'Casus Belli' çıkışının yankıları var. Türkiye-Yunanistan ve Libya üçgenindeki gelişmeleri sıralayan Fotaki Alexandra, konunun düğüm noktasının enerji olduğunun altını çiziyor. Yazara göre, Ankara Doğu Akdeniz ve daha geniş bölgedeki rolünü bırakmayacağını iyice netleştirdi ve çekilmemekte kararlı. Özellikle enerji söz konusu olduğunda.

ABD'lilerin arabuluculuğunda imzalanan İsrail-Lübnan anlaşmasının Türkiye ve Yunanistan için de bir model olabileceği yönündeki tahminlere yer veren analiz, gelişmelerin başlayacağı yer olarak ise Yunanistan, Libya ve Mısır üçgenini gösterdi.

Güney Kıbrıs'ın altıncı parselde keşfettiği yeni rezerve de atıfta bulunan Fotaki Alexandra, analizini "2023'ün gelişmeler yılı olması bekleniyor" diyerek noktaladı.

CNN Yunanistan, 'Ege'de F-16 ve insansız hava araçlarıyla yeni ihlal yağmuru' başlıklı bir habere yer verdi. Televizyon, Türk savaş uçakları ve drone'larının yeni yılın ikinci gününde toplam 50 kez Yunan hava sahasına giriş yaptığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104