Türkiye, Sputnik-V aşısının üretimine başlıyor

banner37

Türkiye, Rus Sputnik-V koronavirüs aşısının üretimine önümüzdeki günlerde başlıyor. Numunelerin Rusya ve Türkiye tarafından incelenmesinin ardından yaza doğru yüksek hacimli seri üretime geçilecek

Türkiye, Sputnik-V aşısının üretimine başlıyor
banner90
banner8

Sputnik V aşısının Türkiye’de üretileceği CinnaGen İlaç tesislerini ilk kez görüntülendi. Aşının önümüzdeki günlerde deneme üretimine başlanacak, ilk numuneleri hem Rusya hem de Türkiye tarafı inceleyecek. Yaza doğru yüksek hacimli üretimlere geçilecek.

Türkiye 3. aşısını Rusya’dan alıyor. T.C Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önceki gün müjdesini verdiği ilk 50 milyon doz aşının ardından, Rus Gamelya Enstitüsü tarafından geliştirilen Sputnik V’nin üretimi de artık Türkiye’de yapılacak.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın (MENA) en büyük biyoteknolojik ilaç firması olarak gösterilen CinnaGen’in, Türkiye’de 4 yıl önce 30 milyon Euro yatırımla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikası, aslında kansere karşı monoklonal antikorlar üretmek üzere 2019 yılında açıldı.

banner134

Sputnik-V aşısı için acil kullanım onayı verildi

T.C Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada yaptığı paylaşımda Rus Sputnik-V aşısı için acil kullanım onayı verdiklerini duyurdu. Aşının her iki ülke için hayırlı olmasını dileyen Koca "Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75