Türkiye’deki festivalleri, panayırları gezmenin zamanı mı şimdi?

Ülkemiz önemli bir dönemden geçiyor, çok ciddi sorunlarımız vardır, hükümetin hiç zaman kaybetmeden bu sorunlarla ilgilenmesi gerekmektedir.


UBP- HP Hükümeti’nin, halkımıza birçok sorunu çözeceğiyle ilgili taahhütleri vardır.


Verilen sözlerin tutulabilmesi için çok çalışmak gerekir.


Yani hükümet edenlerin mükellefiyeti, bu ülkeyi yönetmektir.


Peki, bu ülkeyi yönetenler, başta da başbakan ne yapıyor?


İşi gücü bırakıp, Türkiye’nin şehirlerini geziyorlar.


Elbette yurt dışı ziyaretler olacak. Türkiye’nin veya başka ülkelerin yöneticileri ile bir araya gelip temaslarda bulunurlarsa, anlaşmalar imzalarlarsa buna bir şey diyemeyiz.


Bunlar zaten olması gerekenlerdir, ülkeyi yönetenlerin mutlaka halkımızın faydasına olacak anlaşmalar, protokoller imzalamasına, yurt dışında üst düzey görüşmeler yapmasına itirazımız olmaz.


Ancak ülkemizi yönetenlerin turist gibi Türkiye’nin şehirlerini gezmesi, festivallere, panayırlara katılması, ülkemizde sorunların beklediği bu günlerde gereksizdir.


Başbakan Ersin Tatar’ın o kadar boş zamanı mı vardır ki şehirlerin belediye başkanlarının, kaymakamlarının davetlerine icabet ediyor?


Yani Türkiye’de her ilden, ilçeden davet gelecekse gidecek midir?


Başbakan Tatar, işi gücü bıraktı, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali"ne katılmak üzere Hatay'ın Altınözü ilçesine gitti.


Festival kapsamındaki kortej yürüyüşüne katılan Tatar, Tokaçlı Mahallesi'nde düzenlenen zeytin hasadı etkinliğine iştirak etti. Tatar, festivale katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile zeytinyağı içti, zeytin fidanı dikti.


Şimdi KKTC’de bütün işleri halletseler, her şey tozpembe olsa, bu ziyaretleri yapsın ama yok da bu kadar sorun, sıkıntı varken Başbakan Türkiye’ye festival gezisine gitsin.


Biz yetkililerin KKTC’deki festivalleri gezmelerine bile mesafeli yaklaşıyorduk, onlar kalkmış Türkiye’deki şehirlerin festivallerine, panayırlarına katılıyorlar.

Galiba ülkemizi yöneten kişiler, KKTC’yi yönetmekle mükellef olduklarını unuttular.


Sayın Başbakan ve Sayın Bakanlar, sizin mükellefiyetiniz bu ülkeyi yönetmektir, Türkiye’nin şehirlerinin panayırlarını, festivallerini dolaşarak, zaman kaybetmek değildir.


Biz sizin gereksiz, zaman kaybı olan kabullerinize bile itiraz ediyorken, siz KKTC’deki panayırları, festivalleri de bitirip, Türkiye’deki panayırlara gidiyorsunuz.


UBP-HP Hükümeti’nin, memleketin daha iyi bir duruma gelmesi için verimliliği artıracak değişik bir tutum içerisine girmesi gerekiyor.


Sıra dışı, fark yaratacak, radikal tedbirler alacak, reformlarla ülkeyi daha iyi yerlere getirmesi gereken hükümetin yetkili isimleri ülkeye konsantre olmalı, gereksiz gezilerle ve gereksiz kabullerle zaman kaybetmenin zamanı değildir.

YORUM EKLE

banner107

banner108