Üreticimizden indirim jesti

Çok büyük olumsuzluklar yaşıyoruz son zamanlarda… Moralimiz bozuluyor... Ekonomik krizden tutun da polisiye olaylara kadar birçok olumsuzluk canımızı sıkıyor.

Artık güzel haber arar olduk... İstiyoruz ki güzel, olumlu haberler de olsun ve onları da yansıtalım ama güzel haberler çok az…

Dün güzel bir haber vardı. Ticaret Odası’ndan sonra Sanayi Odası da “indirim kampanyası” başlattı. Yani sanayicimiz, üreticimiz de halkımız için fiyatlarda fedakarlık yapacak. Amaç halkın alım gücüne katkı yapmak.

Evet, herkes, tüm kesimler zorda ama herkes biraz fedakarlık yaparsa hayat biraz daha kolaylaşabilir. Sanayi Odası’na bağlı üreticilerimiz de bu bağlamda tüketicin alım gücünü artırmak için çalışma yaptı.

Sanayi Odası, KKTC’de üretilen bine yakın ürünün, yılbaşına kadar yüzde 5 ile 25 arasında değişen oranlarda indirimli satılmasını içeren kampanya başlattı.

Kampanyaya 92 işletme katılım gösterdi. Et sektöründe hizmet veren ve kampanyaya katılan şirketler, et ürünlerinde yüzde 5 ile 10 arasında indirim uygulayacak.

Hacıali-Kırnı Piliçleri, tavuk ve yumurta ürünlerinde yüzde 5 indirime gitti.

Un ürünlerinde 2’şer TL’lik indirim uygulanacak.

Birçok süt ürününde yüzde 10’a varan indirimler olacak.

Temizlik ürünlerinde ise, yüzde 25’e varan indirim var.

Bugünden 31 Aralık’a kadar devam edecek kampanyada indirim sağlayacak işletmelerde “indirim kampanyasının” afişleri olacak.

Bu kapsamda dün “Yerli Ürünlerde İndirim Kampanyası”yla ilgili düzenlenen basın toplantısına, Başbakan Tufan Erhürman da katılarak, bu güzel olaya destek verdi.

Erhürman,  “Sanayi Odası’nın tanıtımını yaptığı bazı ürünlerde yüzde 25’lere varan indirimleri içeren kampanya, hem tüketicinin korunması ve piyasaya güvenin sağlanması, hem de yerli ürün kullanımının, dolayısıyla üretimin teşvik edilmesi ve ithalata bağımlılığın mümkün olduğunca azaltılması çağrısı açısından önemlidir” dedi.

Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk, üyelerinin ellerini taşın altına koyma kararlılığını ortaya koyduklarını belirterek, “Yerli Ürünlerde İndirim Kampanyası” hakkındaki ilkelerini şöyle açıkladı:

“KKTC olarak kendi ayakları üzerinde duran, sürdürülebilir bir ekonomik model yaratmak için daha fazla çalışarak, mal ve hizmet üretimine dört elle sarılmamız gerekmektedir…”

İndirim oranı ne kadar yüksek olursa vatandaş o kadar memnuniyet duyar ama, küçük indirimler de hiç yoktan iyidir ve mutlaka faydası olur.

Dikkat edilmesi gereken şudur; halk bu indirimlere inanmalıdır.

“Fiyatı suni yükseltip de sonra normal yerine getirip, indirim yapıldığı aldatmacası yapıldığı hissi” verilmemeli vatandaşlarımıza.

Sanayi Odası, bu tür istismarların yapılmaması için üyelerini uyarmalıdır.

Bir kez güvensizlik oldu mu, güven bunalımı yaratıldı mı arkası kolay kolay toparlanmaz.

Tüm katkı koyan üreticilerimizi tebrik ederiz, halk mutlaka onu düşünenlerin yanında olacaktır, bu birliktelik ve dayanışmanın artarak sürmesini temenni ederiz.

YORUM EKLE

banner107

banner75