• 20 Kasım 2017, Pazartesi 8:46
AhmetTOLGAY

Ahmet TOLGAY

Terörün arkasındakiler...

Kıbrıs sorununu çözme oyunlarının ve hatta içinde yaşadığımız bölgenin kaderini belirleme misyonlarının baş aktörlerinin gerçek tıynetlerine tanı mı koymak isteriz? Bunun için Ortadoğu’da sergilenen kanlı entrikalara bakmamız yeterlidir.

Entrikalardan ne kadar ders alabildiğimiz çok önemlidir…

Tabii ki farkındasınız: Bu entrikalar zincirine eklenen son halka Türkiye’de büyük infiale neden oldu. Türkiye’nin siyasetçileri iktidardan muhalefete, bu konuda sert açıklamalar yaptılar… Yazılı ve görsel medya

milli ve insancıl haberler ve yorumlarla konuyu damardan irdeledi…

“Ahlâksız oyun” ve “ahlâksız ittifak” şeklindeki haklı yargıların yankılarına tanık olduk.

Türk siyasetini ve medyasını ayağa kaldıran güncel olay, terör örgütlerinin emperyalist ülkelerin emrinde ve gözetiminde olduğu ve bu örgütlerin emperyal amaçlara ulaşılmasında kanlı piyonlar olarak kullanıldıkları gerçeğinin altını bir kez daha çizmekteydi.

Emperyalizm tarafından silahlandırılıp organize edilen terör örgütlerinin bir yerdeki kirli görevleri bitince, oradan güven içinde alınıp bir başka yere taşınıyorlar. Bu olgu bir kez daha BBC televizyonunda yayınlanan ve dünya genelinde yayılan görüntülerle belgelendi.

Dolayısıyla emperyalizmin terörle mücadele ettiği iddiası inandırıcı değildir. Bomboş bir feverandır çünkü terör, günümüz dünyasında emperyalizmin vazgeçemediği enstrümanlarından biridir.

* * *

Kaç zamandır Ortadoğu’da birbirleriyle vuruşur gibi bir rol yapan PKK, PYD ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin emperyalizmin şemsiyesi altında ittifak içinde oldukları anlaşıldı.

Terör gruplarının Rakka ve Ebu Kemal’de koalisyon güçleri tarafından kuşatma altına alındığı görüntüsü varken ne oldu? O terör gruplarının yüzlerce mensubu ABD’nin koruması altında silahları ve tüm ağırlıklarıyla birlikte konvoylar halinde güvenli bölgelere taşındı.

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım koalisyondaki kaypaklığa işaret ederek “Hesapta terörle mücadele ettik. Bu mu akıllı politika? Bu mu stratejik işbirliği?” diyerek Türkiye’nin haklı tepkisini yansıttı.

Korumaya alınan terör örgütleri şimdi bakalım nerede hangi kanlı eylemlerin uygulayıcısı olacaklar!.

Koalisyon üyesi Rusya tahliyeyi saptadığında vurmak için harekete geçtiğini, ancak ABD tarafından engellendiğini öne sürerek sorumluluğu Washington’a yıkmaya çalıştı.

* * *

Terörle mücadelede olan Türkiye’nin bu konudaki tepkileri hiç kuşkusuz ki, haklı nedenlere ve verilere dayanır. Durum açık ve nettir. PKK'yı ABD ve Avrupa besleyip Türkiye’nin üzerine saldırtıyor.

FETÖ'yü ABD ve Avrupa ülkeleri kolladı. Türkiye’de iç savaş çıkarmaya çalıştılar.

PYD/PKK'yı yine ABD ve Avrupa ülkelerinin beslediği çeşitli şekillerde kanıtlandı.

Bu terör örgütleri Suriye toprakları üzerinden Türkiye'yi çevreleme ve kuşatma harekâtı yürütüyor.

DEAŞ dedikleri yine bir ABD-Avrupa icadıdır. O da Türkiye ile savaşıyor. Sıkça kanlı eylemlerine tanık olunan PKK ile DEAŞ, PYD ile DHKP-C arasında hiçbir fark yok. Hepsi aynı mevziden kurşun yağdırır. Çünkü patronları aynı, verilen talimatlar aynı, aldıkları ihale aynı.

Bu gruplar sadece örgüt değildir. Bunlar Ortadoğu coğrafyasına yönelik işgalin, dış müdahalenin parçası ve öncü güçleridir. Bu örgütlere karşı verilen her mücadele birer kurtuluş mücadelesidir. Bütün Ortadoğu coğrafyasının istila edilmesine, parçalanmasına, imha edilmesine karşı verilen mücadeledir.

Türkiye’nin her yanında bombalar patlatıldı, katliamlar yapıldı. Ama bunları yapan teröristler Batı başkentlerinde korumaya alınıp desteklenirler ve silahlandırılırlar. 

Demek ki ne Türkiye’de, ne de Ortadoğu’nun eşitli yörelerinde vuran terör örgütleri değil, bunların besleyicileridir. Net biçimde anlaşılması gereken asıl budur.

ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Avrupa Parlamentosu ve diğerleri teröre destek ve koruma sağlarken Kıbrıs sorununa adil ve hukuksal bir çözüm için biz bunlardan medet beklemekteyiz ha!..

Bunların ne kadar adil ve hukuksal oldukları işte terörle olan ilişkilerinin açık belgelerinden anlaşılmaktadır. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 BAF ÜLKÜ YURDU 0 0 0 0 0 0
2 BİNATLI YSK 0 0 0 0 0 0
3 CİHANGİR GSK 0 0 0 0 0 0
4 ÇETİNKAYA TSK 0 0 0 0 0 0
5 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 0 0 0 0 0 0
6 ESENTEPE KKSK 0 0 0 0 0 0
7 GENÇLİK GÜCÜ TSK 0 0 0 0 0 0
8 GİRNE HALK EVİ 0 0 0 0 0 0
9 GÖNYELİ SK 0 0 0 0 0 0
10 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 0 0 0 0 0 0
11 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 0 0 0 0 0 0
12 LEFKE TSK 0 0 0 0 0 0
13 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 0 0 0 0 0 0
14 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 0 0 0 0 0 0
15 TÜRK OCAĞI LİMASOL 0 0 0 0 0 0
16 YENİCAMİ AK 0 0 0 0 0 0
yukarı çık